Egeli belediyeler afetlere hazırlanıyor

Egeli belediyeler afetlere hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlığındaki Ege Belediyeler Birliği, ilk eğitim çalışmasını afetlere hazırlık konusunda gerçekleştirdi. Bu tür çalışmalara bundan sonra da ağırlık vereceklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “Birliğe üye olsun olmasın, bölgedeki tüm belediyelerle dayanışma içinde olacaklarını da söyledi.
Ege Belediyeler Birliği, 5393 sayılı Belediye Kanunu gereğince belediyelerin tümünde yangın, sanayi kazaları, deprem ve diğer afetlerden korunmak ve bunların zararlarını azaltmak amacıyla hazırlanması gereken “Acil Durum Planlaması” için ilk eğitim çalışmasını gerçekleştirdi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Aziz Kocaoğlu birliğe mensup belediyelerden gelen, afet planlarını yapmakla görevli personele yönelik konuşmasında, birlik üyelerinin adına uygun olarak aynı zamanda beraberlik içinde de olmaları gerektiğini dile getirdi. Belediye birliklerinin bu tür çalışmaları hızlandırmasının yararlı olacağını belirten Başkan Kocaoğlu, “Birliğe üye olsun olmasın, ayrım yapmadan, tüm belediyelerimizle, kimin hangi konuda ihtiyacı varsa dayanışma içinde olmalıyız. Ekonomik, doğru ve hızlı hizmet verme yolunda birbirimizden faydalanacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Seminer programı kapsamında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, “Kriz Yönetim Planı, Kriz Merkezlerinin İşletilmesi ve Risk Analizi” başlığını taşıyan bir sunum yaptı.  Yerel yönetim birimlerince alınması gereken önlemler hakkında bilgi veren Barandır, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Türkiye’nin en nitelikli kriz merkezinin yakın bir zamanda hizmete gireceğini de sözlerine ekledi. 
Seminerdeki diğer sunumları ise Eğitim Danışmanı İpek Alçı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafer Akçığ gerçekleştirdi. 

24.02.2010
Başkanın Mesajı
  • Başkanın Mesajı
  • Ege Belediyeler Birliği bu tarihsel ve kültürel kimliğin ete kemiğe bürünmesini mümkün kılan bir hukuki yapıdır.

    Devamını Oku..
Duyurular

Tüm Duyurular