Ege belediyeleri, Gediz için güç birliği yapacak

Ege belediyeleri, Gediz için güç birliği yapacak

Ege Belediyeler Birliği Meclis toplantısı, Birlik Başkanı olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Birlik üyesi belediye başkanları, başta arıtma tesisleri olmak üzere acil konularda güçbirliği yaparak ortak hareket etme kararı aldı. 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Ege Belediyeler Birliği olarak siyasi ayrım gözetmeden, bir güç oluşturarak dayanışma örneği sergilememiz ve temel sorunlarımızı çözmek için birlikte hareket etmemiz gerekir” diye konuştu. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Belediyeler Birliği encümen toplantılarının, bundan böyle farklı illerde yapılacağını ve o kentteki belediye başkanlarının katılımıyla sorunların temeline inileceğini de sözlerine ekledi. 
Toplantıya katılan belediye başkanları “Birlikten güç doğar” görüşünde birleşerek, başta Gediz Havzası olmak üzere Ege’deki sulama havzaları ve tarım havzalarını kirlilikten kurtaracak arıtma tesisleri yapılması ve bu konuda gerekli diğer adımların atılması için ortak hareket ederek Bakanlıklar düzeyinde birlikte girişimde bulunma kararı aldı. 
Meclis toplantısında, Ege Belediyeler Birliği’nin 2010 yılı ödeneği  1 milyon 205 bin lira olarak belirlendi.

27.10.2009
Başkanın Mesajı
 • Başkanın Mesajı

 • Değerli arkadaşlarım, Sevgili Egeli hemşehrilerim;

  Mayıs 2009’dan bu yana Ege Belediyeler Birliği bünyesinde yer alan çok değerli belediye başkanı arkadaşlarımla birlikte çalışmanın onurunu yaşıyorum.

  Devamını Oku..
Duyurular

 • STANDART DOSYA PLANLARI

  DEĞİŞTİRİLEN VE YENİLENEN STANDART DOSYA PLANI KODLARININ, BELEDİYELER AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ STANDART DOSYA PLANI

  Devamını Oku..
 • 8. ANTALYA ŞEHİRCİLİK TEKNOLOJİLERİ FUARI VE YEREL YÖNETİMLER SEMPOZYUMU

  Türkiye Belediyeler Birliği, Akdeniz Belediyeler Birliği, Antalya Buyuksehir Belediyesi işbirliği ve destekleri ile Pyramids Group, tarafından "8. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı" ve Fuarla es zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan "Yerel Yönetimler Sempozyumu" 28- 30 Mart 2018 tarihlerinde Antalya´da düzenlenecektir. Bilgi ve Kayıt için: Akdeniz Beiediyeler Birliği Web: www.akdenizbelbir.gov.tr Tel: 0242 259 42 50-51

  Devamını Oku..
Tüm Duyurular