Birlikten güç doğacak

Birlikten güç doğacak

Ege Belediyeler Birliği’nin ilk encümen toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlığında toplandı. Başkan Kocaoğlu ve encümen üyesi belediye başkanları, bölge için umut veren açıklamalar yaptı. Ege Belediyeler Birliği’nin geçtiğimiz haziran ayında yapılan kongre ile seçilen yeni encümeni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Birliğin kuruluşundan bu yana emeği geçen tüm başkanlara ve encümen üyelerine teşekkür eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Bu bir hizmet yarışı. Bayrağı biz devraldık. El ele verdiğimizde başaramayacağımız hiçbir konu yok” dedi. 


Başkan Kocaoğlu, İzmir’deki ilk toplantıda şöyle konuştu: “Birlik ve beraberliğin güçlendirilerek tesis edilmesi temel hedefimiz. El ele verirsek, Ege Bölgesi’ndeki belediyelerin birçok sorununu, kendi aramızda dayanışma içinde halledebiliriz. Ayrıca sulama birliklerinden havza birliklerine ve diğer belediye birliklerine; Körfez, Bakırçay ve Yarımada gibi birliklerle de aynı dayanışma içinde olmak için çaba harcayacağız. Bunu başarabilirsek, sesimiz daha güçlü olur diye düşünüyorum. Ege Bölgesi’nin diğer bölgelerden farklı olarak bir özelliği var. Biz işadamından belediye başkanına kadar, hükümetten bir şeyler isteme yönünde diğer bölgelere göre daha zayıfız. Hem istemesini pek sevmiyoruz, hem de ısrarcı olamıyoruz. Ama artık ısrarcı olmak zorundayız. Devlet ve hükümet bütçesinden belediyelerimize, havzamıza katkı için bunu yapacağız. Belediyelerin sorunlarını hep birlikte uyum içerisinde, sesimizi duyurarak çözerek hak ettiğimize inandığımız şeyleri hep birlikte almamız gerekiyor. Hem Türkiye Belediyeler Birliği’nde hem de Ege Belediyeler Birliği’nde çok iyi uyuştuk. Bu da çok sevindirici.”


Ege Belediyeler Birliği Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve Çardak Belediye Başkanı Mustafa Kocazeybek katıldı. 
Encümen üyesi belediye başkanları şu mesajları verdi:

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu
“Ege Belediyeler Birliği Başkanı olarak Aziz Kocaoğlu’nu kutluyorum . Ege Bölgesi’nde çok önemli icraatlar yapacağımızı düşünüyorum.” 

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan
“Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı’nın İzmir’de olması Ege bölgesi açısından önemlidir. Çünkü İzmir’in Ege Bölgesi içinde büyük bir önemi var. İzmir ne kadar kuvvetli olursa, onun kuvveti bölgedeki diğer illere de dağılır. Tecrübelerin paylaşımı da artmış olur. Bu nedenle Birlik Başkanı Aziz Kocaoğlu’na başarılar diliyorum. Bilgilerini bizimle paylaşacağı kanatindeyim.”

Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın 
“Bu birlik gerçekten Türkiye’de örnek alınmalı. Vizyon sahibi bir birlik olması temel hedefimiz. Mevcut ekiple de bunu yakalayacağımıza inanıyorum.”

Çardak Belediye Başkanı Mustafa Kocazeybek
“İnşallah Ege Bölgemize hayırlı hizmetler veririz. Bu bir tanışma toplantısı. Tüm kalbimle Ege’ye hayırlı olmasını diliyorum.”

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak
“Bir ucu ile Çanakkale, bir ucu ile Antalya, bir ucu ile Kütahya’ya ya kadar uzanan bir çerçeve içersinde, 300’ün üzerindeki belediyenin birlikteliği bu birlik. O nedenle ben çok önemli kararların alınacağını biliyorum. Ve bunun Türkiye’ye yansıması çok önemli olacaktır.”

15.07.2009
Başkanın Mesajı
  • Başkanın Mesajı
  • Ege Belediyeler Birliği bu tarihsel ve kültürel kimliğin ete kemiğe bürünmesini mümkün kılan bir hukuki yapıdır.

    Devamını Oku..
Duyurular

Tüm Duyurular