SOSYAL HİZMET VE UYUM KAMPI

SOSYAL HİZMET VE UYUM KAMPI

“Mültecilerle Birlikte Çalışmak, Sosyal Uyum ve Belediyelerin Rolü” konulu Belediye Çalışanlarına Yönelik Sosyal Hizmet ve Uyum Kampı, UNHCR, Ege Belediyeler Birliği ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği’nin ortaklığında 20-21 Ekim tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. Birliğimiz Genel Sekreteri Yusuf Ali Karaman, UNHCR Türkiye İzmir Saha Ofisi Sorumlusu Taylan Dağcı ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İzmir Şube Başkanı Tufan Fırat Göksel’in açılış konuşmaları sonrasında geçici koruma ve uluslararası korumanın temel ilkeleri, sosyal uyum ve yerel yönetimlerin rolü üzerine konuşmalar ve grup çalışmaları yapıldı ve ayrımcılık ve empati üzerine psikodrama çalışması gerçekleştirildi.

Çalışma kampına İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa ve Antalya illerinde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde çalışan meslek elemanı, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve sosyolog ile Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği şubelerinde görevli sosyal hizmet uzmanları katıldı. Katılımcıların çalıştıkları belediyeler bünyesinde mültecilere yönelik yürüttükleri faaliyetleri haritaladırdıktan sonra mültecilerin hak ve hizmetlere eşit erişimi, sosyal uyumun güçlendirilmesi ve işbirliği alanları konularında önerilerin sunuldu.

Başkanın Mesajı
 • Başkanın Mesajı

 • Değerli arkadaşlarım, Sevgili Egeli hemşehrilerim;

  Mayıs 2009’dan bu yana Ege Belediyeler Birliği bünyesinde yer alan çok değerli belediye başkanı arkadaşlarımla birlikte çalışmanın onurunu yaşıyorum.

  Devamını Oku..
Duyurular

 • Sayıştay Başkanlığı, büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ve bağlı idare ve şirketlerine ilişkin 2017 yılı dış denetim raporunu açıkladı.
  Sayıştay Başkanlığı, büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ve bağlı idare ve şirketlerine ilişkin 2017 yılı dış denetim raporunu açıkladı.

  Sayıştay Başkanlığı, 30 adet büyükşehir belediyesi, 22 adet büyükşehir bağlı idaresi, 24 adet il belediyesi, 98 adet ilçe belediyesi ve 6 adet mahalli idare şirketini denetlemiş ve denetimler sonucunda mevzuata aykırı olduğu tespit edilen hata ve eksiklikleri 2017 Yılı Sayıştay Dış Denetim Genel Değerlendirme Raporu’ nda maddeler halinde yayınladı. Bu raporun başlıklar halinde Ege Belediyeler Birlği'mizin Mevzuat Danışmanı Sedat Turan'ın özet değerlendirmesine bu linkten erişebilirsiniz... Raporun tümü için tıklayınız...(2.38 mb)

  Devamını Oku..
Tüm Duyurular